החצי הכחול - הרפורמה להצלת הים התיכון

אודות Seawatch

אפליקציית SeaWatch החדשה!

מוקד מבוסס אפליקציה

SeaWatch הוא מוקד מבוסס אפליקציה סלולרית לטיפול בדיווחי ציבור אודות מפגעים בים התיכון ובמפרץ אילת. המוקד חותר לייעל ולהעצים את אכיפת החוק ומניעת מפגעים בים התיכון, על ידי הגברת מודעות הציבור ומקבלי ההחלטות לאתגרי השימור בים והעברת תלונות על מפגעים בזמן אמת אל גורמי האכיפה.

בשנת 2022 השקנו אפליקציה מחודשת ומתקדמת יותר מתמיד! עכשיו, בנוסף לדיווחים על מפגעים, ניתן לקחת חלק במדע למען הים ולשלוח תצפיות של יצורים ימיים בסביבתם הטבעית. התצפיות יגיעו אוטומטית אל החוקרים והחוקרות הרלוונטיים בהתאם לסוג התצפית.

צריכים עזרה בזיהוי המין שראיתם? כנסו למדריך המינים המקוון כאן או באפליקציה!

איך זה עובד?

המוקד פועל באמצעות אפליקציה ומוקד טלפוני, בעזרתם ניתן לדווח על מפגעים ימיים: דיג לא חוקי, חיה פגועה, עבירה במסעדה או בחנות, זיהום או פסולת, נסיעה בחוף ושיט מסוכן. בנוסף, בזירת התצפיות ניתן לשלוח תצפיות של אצות ובעלי חיים כמו דגים, מינים פולשים, צבי ים, יונקים ימיים ועוד.

בכל דיווח קיימות שאלות מובנות באפליקציה, אשר מכוונות לדיווח מפורט ומדויק, המאפשר המשך יעיל בטיפול במפגע לרבות מיקום מבוסס GPS על גבי מפה ואפשרות לצירוף תמונה. פרטי הקשר של המדווח נשארים חסויים לעיניי הציבור.

באפליקציה גם מידע רב אודות מינים מוגנים, מינים פולשים, מיקומי שמורות טבע ועוד.

האפליקציה פועלת בשיתוף פעולה עם גורמי הטיפול והאכיפה בים התיכון ובמפרץ אילת. כל הדיווחים מועברים באופן מידי לגורמי האכיפה על ידי SMS ומייל הכולל בתוכו את כל פרטי האירוע, בהתאם לחלוקה הבאה:

טיפול בדיווחים על ידי צוות המוקד

1. רשויות האכיפה אינן מתחייבות לטפל בכל דיווח, אך אנו מתחייבים להעביר כל דיווח איכותי אל הרשויות, ולבצע מעקב אחר הטיפול בו.

2. קשר שוטף עם המדווחים – לאחר כל דיווח אנו פונים אל המדווח בבקשה למשוב על ממשק הדיווח ואופן הטיפול בדיווח (בשיחה טלפונית ועל ידי משוב אנונימי ממוחשב).

3. ניתוח ואיפיון מידע – כל המידע המופיע בדיווחים מאומת ונאגר במסד נתונים. מידע זה משמש לאפיון של דפוסי העבירות בים על פי הזמן (שעות, ימים), האזור, כמות וסוגי העברות. אפיונים אלו וכן חקרי מקרה ומסקנות מתפרסמים בדוח רבעוני.

צילום: עצמון דגן ובר שטרנבך

אם נתקלתם ברשת רפאים – יש לדווח מידית ואין לנסות להסיר אותה, למען בטיחותך!
במידה ובני אדם נמצאים בסכנה מידית – יש לפנות ישירות למוקד 100!
אם איסוף המידע לדיווח כרוך בסכנה לביטחונכם האישי – ותרו על שליחת הדיווח!

שתפו:
להמשך קריאה: איך הדיווח שלך יעשה שינוי