החצי הכחול - הרפורמה להצלת הים התיכון

שמורות טבע מוכרזות

בישראל, רק 4% משטח הים התיכון מוגן כשמורות טבע מוכרזות, לעומת כ – 25% משטח היבשה. אנו קוראים להגדלת שטחן של שמורות הטבע הימיות ל- 30% משטח הים בהתאמה לתוכנית האב של רשות הטבע והגנים.

ראש הנקרה – אכזיב

גבולות השמורה: גבול צפוני: גבול ישראל לבנון (הסלע הלבן של ראש הנקרה) | גבול דרומי: מגרש המשאיות של מפעל האסבסט של נהריה | גבול מערבי: 15 קילומטר מקו החוף.

איסורי הדיג: איסור של דיג משום סוג שהוא בתחומי השמורה, כולל דיג בחכה מהחוף מאנדרטת המעפיל וצפונה, מהאנדרטה דרומה מותר דייג חכות מהחוף בלבד (מקל + חוט). איסור זה כולל גם שימוש בחוטי אינטיאס!

אכזיב ראש הנקרה

ראש כרמל

גבולות השמורה: גבול צפוני: 11 ק"מ מערבית מחופי קריית ים | גבול דרומי: 1 ק"מ מערבית לחוף ובהשקה לגבול המערבי של השמורה הימית שקמונה | גבול מערבי: החל מ-5 ק"מ מהחוף בדרום ועד 21 ק"מ מהחוף בצפון.

איסורי הדיג: איסור של דיג משום סוג שהוא בתחומי השמורה.

שקמונה

גבולות השמורה: גבול צפוני: בניין חקר ימים ואגמים | גבול דרומי: מסעדת מקסים | גבול מערבי: 1000 מ’ מהחוף.
איסורי הדיג: איסור של דיג משום סוג שהוא בתחומי השמורה, למעט דיג בחכה מהחוף. איסור זה כולל גם שימוש בחוטי אינטיאס!
שקמונה

דור – הבונים

גבולות השמורה: בחלק הצפוני – משפך נחל מערות (הדיונה השנייה מדרום לנווה ים) ועד הגבול הצפוני של חוף דור (כולל תל דור) | גבול מערבי: 2000 מ’ מקו החוף.
איסורי הדיג: אין לדוג כלל בתחומי השמורה, למעט דיג בחכה מהחוף באזור המותר בלבד בחלקה הצפוני של השמורה (מסומן באדום במפה). איסור הדיג אינו חל על דייגים מסחריים בעלי היתר אישי בתוקף. אין לשהות בשמורה בשעות החשיכה, כולל דיג.

איי דור – מעגן מיכאל

גבולות השמורה: אי היונים- האי המרכזי והגדול שמול קיבוץ מעגן מיכאל, משולט בשלטים ירוקים שניתן לראות אותם מרחוק ומכל כיוון, והאי חופמי – האי הגדול מבין קבוצת האיים שמול מושב דור, נמצא דרומית לתל דור וישנם עליו שרידים ארכיאולוגיים.
איסורי הדיג: איסור מוחלט לעלות על האיים. אסור דייג מכל סוג שהוא על האיים ובמרחק 150 מ’ מהם לכל כיוון.
איי דור - מעגן מיכאל

גדור

גבולות השמורה: השמורה מסומנת עם טרנזיטים על החוף. מהמסעדה בחוף בננה ביץ’ ועד הברכה בחלק הדרומי של חוף גבעת אולגה, 300 מ’ לתוך הים.
איסורי הדיג: הדיג לסוגיו אסור, למעט דיג חכות מהחוף.

גלישת פלמחים

גבולות השמורה: בהתאם למפה המצורפת, בין קו הרוחב 32.309 לבין קו הרוחב 31.979.
טווח עומקים: 350 מ' מתחת לפני הים – 1300 מ' מתחת לפני הים.
שטח השמורה: 450 קמ"ר. השמורה מוכרזת מתוקף אכרזת ערכי טבע מוגנים 2022.
איסורים: דיג לסוגיו אסור אלא אם קיבל היתר בכתב מרשות הטבע והגנים.

אבטח וחולות ניצנים

גבולות השמורה: השמורה המוכרזת בניצנים מסומנת עם טרנזיטים על החוף. השמורה מורכבת משני חלקים: חולות ניצנים בצפון וים אבטח בדרום. השטח הימי של חוף הרחצה אינו כלול בשמורה. גבולות החלק הצפוני: מהחוף הדרומי של אשדוד (חוף ט”ו) ועד הגבול הצפוני של חוף בננה ביץ’ בניצנים. גבולות החלק הדרומי: מהגבול הדרומי של חוף בננה ביץ’ בניצנים ועד השייח’ (צפון אשקלון).
איסורי הדיג: הדיג לסוגיו אסור, למעט דיג חכות מהחוף.
אבטח וחולות ניצנים

שקמה

גבולות השמורה: השמורה מסומנת עם טרנזיטים על החוף. הגבול הצפוני: 500 מ’ דרומית לארובות תחנת הכח אשקלון | הגבול הדרומי: הגבול עם עזה (שטח צבאי סגור).
איסורי הדיג: הדיג לסוגיו אסור, למעט דיג חכות מהחוף.
שקמה
שתפו:
להמשך קריאה: משאבים