החצי הכחול - הרפורמה להצלת הים התיכון

איך הדיווח שלך יעשה שינוי

העיניים שלכם יכולות לעשות את ההבדל!

אפליקציית SeaWatch נועדה לייעל ולהעצים את אכיפת החוק ומניעת מפגעים בים התיכון ובמפרץ אילת, על ידי הגברת מודעות הציבור ומקבלי ההחלטות לאתגרי השימור בים והעברת תלונות על מפגעים בזמן אמת אל גורמי האכיפה. האפליקציה פותחה על ידי החברה להגנת הטבע – עמותה שאיננה גוף בעל סמכויות אכיפה על פי החוק.

כל דיווח מועבר בזמן אמת לגורמי האכיפה והטיפול, לכן ישנה חשיבות רבה לדיווח תחת הקטגוריה הנכונה בכדי לוודא הגעה של הרשות הנכונה לטיפול בבעיה, לדוגמא דיווח על דיג בשמורת טבע כדיג בשמורה ולא כדיג לא חוקי.

לעיתים עקב אופי הדיווח ותעדוף פנימי, גורמי הטיפול והאכיפה לא מגיעים בזמן אמת למקום האירוע. חשוב להבין שגם לדיווחים אלו ישנה משמעות גדולה להבנת מגמות מפגעים ובעיקר ליצירת לחץ על מקבלי ההחלטות להגדיל את המשאבים לאכיפה בים.

ישנה חשיבות רבה לכל דיווח שלך! דיווח איכותי ומדויק על מפגע או עבירה הכולל את כל הפרטים המבוקשים עוזר להציל את הים!

טיפים לדיווח נכון

SeaWatch – הוא מוקד פעולה, ולכן איכות הדיווח היא קריטית ליכולתנו לטפל בהצלחה בבעיה. זו גם הסיבה שאין אנו מקבלים דיווחים אנונימיים, ויש חובה להשאיר פרטי קשר על מנת שנוכל ליצור קשר עם המדווחים לקבלת פרטים נוספים על המפגע לצרכי טיפול אפקטיבי. פרטי הקשר יישארו חסויים, ובמפת הדיווחים יהיה שימוש רק בכינוי שבחרת.

מרבית הדיווחים באפליקציה מופנים בזמן אמת אל הרשויות וגורמי הטיפול והאכיפה. אם תקפידו על הטיפים הבאים תוכלו לסייע לנו להגיע מהר יותר, עם הציוד הנדרש ולהכין את שאר הגורמים בשרשרת ההצלה.

דווחו בזמן אמת
תעדו את האירוע
מיקום
תת קטגוריות

דיווח שגוי לדוגמא

לפניכם דוגמא לדיווח מתסכל שהגיע אלינו:
דיווח שגוי לדוגמה

מה קורה בשטח?

כל דיווח מגיע ל:
גורם הטיפול הרלוונטי
  • רט״ג
  • המשרד להגנת הסביבה
הגורם הרלוונטי שולח צוות תגובה המטפל בדיווח
צוות Sea Watch של החברה להגנת הטבע
מוודא קבל הדיווח בזמן אמת
עורך שיחות עם המדווח להשלמת פרטים
מנהל מעקב ופרסום סטטוס הטיפול במפת הדיווחים באפליקציה
" הים התיכון הוא בעל פוטנציאל אדיר לתרבות צלילה וטבע. כאדם שמוביל מסעות צלילה לתיירים בכל העולם, כואב לי לראות שדווקא כאן, בבית שלי, אנחנו לא מממשים את הפוטנציאל וממשיכים לפגוע בטבע הימי. הייתי רוצה שיותר אנשים בציבור ילמדו לצוד את החיות בים דרך עדשת המצלמה, ולא ברשת... "
אמיר גור (38), מדריך צלילה וביולוג ימי
שתפו:
להמשך קריאה: סיפורי הצלחה