החצי הכחול - הרפורמה להצלת הים התיכון

איך הדיווח שלך יעשה שינוי

Sea Watch – שומרים על הטבע בים בזמן אמת!

העיניים שלכם יכולות לעשות את ההבדל!

אפליקציית SeaWatch נועדה לייעל ולהעצים את אכיפת החוק ומניעת מפגעים בים התיכון ובמפרץ אילת, על ידי הגברת מודעות הציבור ומקבלי ההחלטות לאתגרי השימור בים והעברת תלונות על מפגעים בזמן אמת אל גורמי האכיפה. האפליקציה פותחה על ידי החברה להגנת הטבע – עמותה שאיננה גוף בעל סמכויות אכיפה על פי החוק.

בעזרת מערכת טכנולוגית מתקדמת, כל דיווח מועבר בזמן אמת לגורמי האכיפה והטיפול, לכן ישנה חשיבות רבה לדיווח תחת הקטגוריה הנכונה בכדי לוודא הגעת הדיווח אל הרשות/ הגוף הרלוונטי לסוג המענה הנדרש לדיווח. 

תצפיות ביצורים ימיים בסביבתם הטבעית ישלחו אוטומטית אל חוקרים וחוקרות רלוונטיים במוסדות האקדמיים וישמשו למעקב על מצב המין.

לעיתים עקב אופי הדיווח ותעדוף פנימי, גורמי הטיפול והאכיפה לא מגיעים בזמן אמת למקום האירוע. חשוב להבין שגם לדיווחים אלו ישנה משמעות גדולה להבנת מגמות מפגעים ובעיקר ליצירת לחץ על מקבלי ההחלטות להגדיל את המשאבים לאכיפה בים.

ישנה חשיבות רבה לכל דיווח שלך! דיווח איכותי ומדויק על מפגע או עבירה הכולל את כל הפרטים המבוקשים עוזר להציל את הים!

טיפים לדיווח נכון

SeaWatch הוא מוקד פעולה, ולכן איכות הדיווח היא קריטית ליכולתנו לטפל בהצלחה בדיווח. זו גם הסיבה שאנחנו זקוקים לפרטי הקשר של המדווחים, על מנת שנוכל ליצור קשר לקבלת פרטים נוספים על המפגע לצרכי טיפול אפקטיבי וגם כדי לעדכן מה קרה עם הדיווח. הפרטים שלכם יישארו חסויים, ויועברו רק אל גורמי הטיפול הרלוונטיים.

מרבית הדיווחים באפליקציה מופנים בזמן אמת אל הרשויות וגורמי הטיפול והאכיפה. אם תקפידו על הטיפים הבאים תוכלו לסייע לנו להגיע מהר יותר, עם הציוד הנדרש ולהכין את שאר הגורמים בשרשרת ההצלה.

דווחו בזמן אמת
תעדו את האירוע
מיקום
תת קטגוריות

מה קורה בשטח?

כל דיווח מגיע ל:
גורם הטיפול הרלוונטי
  • רט״ג
  • המשרד להגנת הסביבה
הגורם הרלוונטי שולח צוות תגובה המטפל בדיווח
צוות Sea Watch של החברה להגנת הטבע
מוודא קבל הדיווח בזמן אמת
עורך שיחות עם המדווח להשלמת פרטים
מנהל מעקב ופרסום סטטוס הטיפול במפת הדיווחים באפליקציה
שתפו:
להמשך קריאה: סיפורי הצלחה