נגישות
כלי נגישות
הדיירים

צבי ים

צבי הים

הרבה אתגרים ניצבים בפני נקבת צב הים שעולה להטיל את ביציה על החוף: גלים חזקים, מבנים ימיים החוסמים את דרכה ולבסוף רעש ואור חזק מהאנשים המבלים על החוף במהלך הלילה המפריעים ומפחידים אותה. הצבה תנסה שוב למחרת, אך אם תיכשל- הביצים לבסוף ירקבו בגופה ויגרמו למותה.

צבי ים קטנים

לא בקועים (צבי הים הקטנים) הבוקעים על החוף, גם מחכים להם אתגרים לא פשוטים- תאורה המבלבלת אותם ומושכת אותם לכביש במקום לים, קוליסים של כלי רכב על החוף שמהווים עבורם מלכודות מוות, דריסת כלי רכב וטריפה.

צבי הים ששרדו את המסע ימצאו את עצמם עומדים מול איומים קשים לא פחות- פסולת פלסטיק שבטעות יחשיבו כמזון ויחנקו למוות או לחילופין פסולת כמו חבלים או רשתות דייג שיסתבכו בה ולבסוף יטבעו. דיג לא מכוון, פגיעה ע"י  כלי שייט, ועוד ועוד.. לא פשוט פה בכלל לגדל את הדור הבא של צבי הים.

צבי הים

צבי הים

תקנות הדיג החדשות מרחיקות את ספינות המכמורת מהחוף כל השנה ומשביתות את המכמורות לחודשי הקיץ- הזמן הקריטי בהם הצבות מטילות. אך זה לא מספיק, תקנות דיג טובות צריכות להיות משולבות יד ביד עם שמורות טבע ימיות. ביחד הן יוכלו להבטיח כי צבי הים ימצאו על החוף מקום שקט ובטוח להטלה, ושהאבקועים הקטנים יוכלו להגיע בבטחה חזרה לים, לבית עם סיכוי טוב יותר לשרוד בו…

צילום וידאו: אנדרי אהרונוב

להמשך קריאה: לכל הדיירים >>>